Меню
 • Насіння Habanero Chocolate
 • Насіння Habanero Chocolate 0
65 грн.

Батьківщиною перцю Хабанеро є півострів Юкатан (Мексика) та Карибські острови. У давнину майя та інки використовували його пекучі плоді як для приготування їжі, так і для проведення різноманітних ритуалів та лікування хвороб. Свою назву Хабанеро отримав завдяки столиці Куби, адже «хабанеро» означає «той, що з Гавани». У 1999 році Хабанеро отримав звання найгострішого перцю в світі, проте його швидко замінили гостріші сорти. Зараз Хабанеро використовується для створення нових сортів та гібридів екстра гострого перцю.
Пізньостиглий сорт, від моменту появи сходів до дозрівання плодів проходить 130-140 днів.


Кущ заввишки 60-90 см, розмір плодів у довжину – 3-4 см. Поверхня плодів вкрита вертикальними ребрами, при достиганні колір змінюється з темно-зеленого на шоколадний.

Щоб зрозуміти, з чого інки та майя готували приправи для страв і що використовували в своїх магічних ритуалах – досить купити та посадити насіння Habanero Chocolate. Інші назви – Habanero Negro, Kongo Black, Black Habanero.

Цей тонко гострий, до сліз в очах і виділень з носа, перець, займав топову позицію в списку найбільш гострих перців до 1999 року. Після його витіснили більш гострі сорти, але Хабанеро Шоколад залишається одним з улюблених і у кулінарів, і у селекціонерів. Його часто використовують для виведення нових сортів і гібридів екстрагострих перців.

Історія сорту Habanero Chocolate

Батьківщина сорту – Мексика та Карибські острови. А дослівний переклад Habanero означає – «той, що з Гавани». Друга частина назви ж характеризує колір стиглих плодів – насичений, соковито шоколадний відтінок на глянцевих ребрах виглядає дуже апетитно. Але не поспішайте негайно пробувати його на смак.

Шоколадний сорт – найагресивніший по гостроті в порівнянні з усіма іншими Хабанеро. Його гострота за шкалою Сковілла дорівнює 300 – 475 тис. одиниць. У свіжому вигляді краще його не вживати. Тому що сльози в очах і почервоніння обличчя вам точно забезпечені. А ось аромат вельми оманливий – солодкуватий, насичений, густий, квітково-фруктовий з димними нотками.

Такий багатий аромат і гострий смак відкриває пряму дорогу в соуси та маринади, а також для сушіння і заморозки. Щоб в будь-який момент надати страві пряну гостроту та незабутній аромат.

Зовнішній вигляд і насіння

З посадки насіння і до дозрівання плодів проходить приблизно 130 днів. Так як перець мексиканський, він дуже любить тепло. Якщо створити йому сприятливий світлові та теплові умови, урожай можна збирати круглий рік:

 • Вибирайте сонячне місце для посадки.
 • Грунт повинен бути поживним, але не важким.
 • Пророщувати насіння необхідно при температурі 20-25 градусів. Глибина посадки – не більше 3 мм. Важливо стежити за зволоженістю ґрунту – не допускати пересихання або цвілі на поверхні.
 • Після появи листочків із загальної тари розсаду переміщують в індивідуальні горщики.
 • Важливо дотримуватися світлового та температурного режиму – при температурі нижче +17 часто спостерігається затримка цвітіння.
 • Обов'язково збагачуйте грунт. Підійдуть спеціальні добрива для помідорів.
 • Дорослий кущ досягає до 90 см у висоту, і при хороших умовах рясно плодоносять.

Купуючи насіння гострих перців тм Вогняр, ви отримуєте в подарунок посібник з вирощування всіх сортів. Це виключає помилки в посадці та догляді, а значить, гарантує хороший урожай в будь-яких умовах.

Плоди Habanero Chocolate мають свої відмінні риси:

 • колір – темно-шоколадний;
 • розмір – 3-4 см, в довжину, до 2 см в ширину, маса – 12-15 грамів;
 • форма вертикально-ребриста, стінки тонкі, м'якоть соковита та пекуча.

При домашньому вирощуванні важливо обмежити доступ до плодів дітей і домашніх тварин. А при зборі краще скористатися тканинними рукавичками.

Купити насіння Habanero Chocolate

Хабанеро Шоколад відмінно підходить для теплиць, відкритого грунту і домашнього вирощування. Тому, якщо ви любите гостре, пекуче і ароматне – неодмінно потрібно купити насіння Habanero Chocolate тм Вогняр. Насіння оброблено від паразитів, дають хорошу схожість і порадують вас соковитими пекучими плодами Хабанеро Шоколад в будь-яку пору року.

Рекомендовані товари
Bhut Jolokia Chocolate
40 000 SHU
Bhut Jolokia Chocolate
130 грн.
Екстрагострий набір
Екстрагострий набір
495 грн.
Bird's eye
20 000 SHU
-23%
Bird's eye
100 грн.
130 грн.
Копчений халапеньйо - легендарна мексиканська закуска
Копчений халапеньйо - легендарна мексиканська закуска
130 грн.