Меню
Ферма Вогняр 1

Сорти перцю

Ми на фермі Вогняр багато експериментуємо з сортами та технологіями вирощування. Збираємо насіння з різних куточків світу у колекціонерів-ентузіастів та промислових виробників. За 5 останніх сезонів через наші руки пройшло більше 80 різноманітних сортів. Одночасно на фермі комфортно може розміститися до 20 сортів перцю.
 
Обмеження по кількості сортів пов’язане з проблемою перезапилення. Звісно, зонування та чередуваня між собою сортів різного виду зменшує ймовірність перезапилення, але зважаючи на те, що більшість цікавих сортів це хінеси та ануми ми вимушені створювати штучні бар’єри. Це вимагає додаткових ресурсів та зусиль.
 
Але і це часто не допомагає – насіння що потрапляє до нас вже може бути наслідком такого перехресного запилення і треба виростити декілька поколінь, щоб це перевірити.
 
Для того, щоб переконатися в стабільності сорту він має протягом двох-трьох сезонів давати стабільно задовільний результат – очікуваний смак, рівень гостроти, розмір і кількість плодів, опір хворобам та шкідникам.
Якщо результат нас влаштовує - ми передаємо сорт для вирощування нашим партнерам в Великі Копані.
 
Звісно, ми також вирощуємо перець «для душі» - сорти що не мають великих промислових перспектив в силу низької врожайності чи дуже примхливого характеру. На них ми відпрацьовуємо наші агротехнології: протоколи живлення, поливу, температурного режиму, підсвітки та ін. Зокрема це стосується супехотів таких як Кароліна Ріпер - сорту з високою гостротою і ефектною зовнішністю!

Ферма Вогняр 2

Агротехнології

Ми починали як аматори, нас захоплювала естетика, краса, смак та розмаїття нашої колекції перцю. Навіть була спокуса створювати власні сорти – і це точно була б найкраща робота у світі!
 
Разом з тим об’єктивно оцінивши рівень своїх знань, наявної в Україні агротехнічної інфраструктури та доступних нам інвестиції ми відмовилися від селективної роботи. Ми поставили собі за ціль стати економічно ефективним сільськогосподарським та харчовим підприємством з вузькою спеціалізацією. Збільшення масштабу призвело до накопичення досвіду та підвищення якості агротехнічної складової нашої роботи.
 
Наша мета залишаючись в рамках органічних підходів до землеробства забезпечити максимальну ефективність у вирощуванні нашої основної культутри - гострого перцю.
 
Ця робота має декілька напрямків:
підвищення сортової ефективності: відбір, тестування та впровадження в промисловий цикл найбільш доцільних сортів, з точки зору врожайності, смакової та товарної якості вирощеної продукції
підвищення сортової чистоти в рамках ферми та наших партнерів;
підбір економічно доцільної технології вирощування для кожного сорта – відкритий ґрунт, теплиця на ґрунті чи на субстраті. Доцільність зрошення;
форми та склад субстрату, необхідність збагачення ґрунту добривами та іншими мікроелементами, що забезпечують засвоєння рослинами мінеральних речовин. Анализ ґрунту, вирівнювання балансу лужності/кислотності ґрунту. Контроль патогенного осіменіння ґрунту;
дослідження способів та режимів підігріву. Тестування різних засобів та схем досвітки рослин з урахуванням вегетативного циклу рослини;
визначення інших факторів що впливають на проростання, цвітіння, зав'язь;
збір, знезараження та зберігання насіння;
технології пророщення та підтримки рослин на ранніх етапах вегетації;
 
Накопичення досвіду по цим напрямкам є найціннішим результатом нашої роботи!