Меню
  • Насіння Habanero Red
  • Насіння Habanero Red 0
65 грн.

Батьківщиною перцю Хабанеро є півострів Юкатан (Мексика) та Карибські острови. У давнину майя та інки використовували його пекучі плоді як для приготування їжі, так і для проведення різноманітних ритуалів та лікування хвороб. Свою назву Хабанеро отримав завдяки столиці Куби, адже «хабанеро» означає «той, що з Гавани». У 1999 році Хабанеро отримав звання найгострішого перцю в світі, проте його швидко замінили гостріші сорти. Зараз Хабанеро використовується для створення нових сортів та гібридів екстра гострого перцю.
Пізньостиглий сорт, від моменту появи сходів до дозрівання плодів проходить 130-140 днів.


Кущ заввишки 60-90 см, розмір плодів у довжину – 3-4 см. Поверхня плодів вкрита вертикальними ребрами, при достиганні колір змінюється з темно-зеленого на червоний.

Якщо ви потрапили в Мексику і хочете заслужити повагу місцевих жителів – неодмінно замовте Habanero Red. Прийняття та пильна увага вам забезпечені – адже цей перець по праву вважається одним з найбільш пекучих в світі. Його гострота дорівнює 100-300 тис. одиниць за шкалою Сковілла в свіжому вигляді, а в сушеному – ще вище.

Але не обов'язково їхати в карибський басейн, щоб відчути всю красу і пекучість цього червоного чилі. Досить купити насіння Хабанеро Ред в Україні та посадити його. Рослина придатна для вирощування і в теплиці, і в горщиках, і у відкритому грунті. Створіть їй правильні умови – і ви будете власником неабиякого врожаю в будь-яку пору року.

Історія Habanero Red

Батьківщина червоного перцю Червоний Хабанеро, як і інших різновидів, – Мексика і країни Карибського басейну. Йому пощастило потрапити в книгу Рекордів Гіннеса як найгострішого перцю у світі, але його витіснили більш гострі сорти та гібриди. Проте, Habanero Red отримав премію Королівського садівницького товариства Великобританії і продовжує залишатися одним з найпопулярніших сортів.

Вважається, що його корені сягають 8500 років в Перу, звідки пізніше Колумб завіз насіння в Карибський басейн. Звідти він розійшовся по Мексиці і по всьому світу. Як і інші Хабанеро, назва перекладається від імені кубинської столиці – Гавани. А частинка red – відображення кольору стиглих плодів.

Насіння Habanero Red і характеристики рослини

Найкраще Хабанеро Ред зростає в країнах з довгим і спекотним літом. Але і в Україні його можна виростити за всіма правилами і отримати гарний урожай. При сприятливому збігу всіх умов врожайність досягає до 1000 плодів на одному кущі. Навряд чи такий результат вийде в контейнері, але сама можливість вже вселяє надію.

Термін вегетації перцю становить 90-100 днів. Оптимальними вважаються такі умови:

  • Слабокислий ґрунт, який слід зволожувати тільки після повного висихання.
  • Чим рясніший полив, тим більше гіркими будуть плоди (не плутати з гостротою).
  • Насіння висівають в загальний контейнер, а після появи перших листочків розсаджують в окремі ємності.
  • Привчати до свіжого повітря і грунту Habanero Red необхідно поступово, влаштовуючи загартовування в сонячних променях.

Дорослий кущ досягає до 1 метра у висоту. В процесі дозрівання плоди проходять яскраву красиву кольорову трансформацію, і тільки потім набувають яскраво-червоного кольору, який і говорить про повне дозрівання перцю.

Плоди Habanero Red – конічної форми, тупоконечні, зморшкуваті. Яскрава блискуча шкірка немов натерта воском. Довжина зрілого плода – 2-6 см, ширина до 2.5 см, а вага досягає 15 грамів.

Любов до перцю Хабанеро обумовлена ​​його особливою гостротою і не менш особливим хімічним складом. Це джерело білка, клітковини, міді, заліза, магнію, калію і багатьох вітамінів. Не дарма його використовують не тільки в кулінарії, але і для лікування запалень і болю.

Купити насіння Habanero Red

Якщо в Мексику їхати ви поки не плануєте, але любите пекучу гостроту, є сенс купити насіння Habanero Red тм Вогняр і посадити його вдома. І тоді цілий рік ви будете радувати себе і гостей ароматними спеціями і тонкою пекучою гостротою з ароматом Мексики.

Рекомендовані товари
Копчений халапеньйо в медовому маринаді
Копчений халапеньйо в медовому маринаді
130 грн.
Bhut Jolokia Chocolate
40 000 SHU
Bhut Jolokia Chocolate
130 грн.
Carolina Reaper Red
150 000 SHU
Carolina Reaper Red
325 грн.
Копчений халапеньйо - легендарна мексиканська закуска
Копчений халапеньйо - легендарна мексиканська закуска
130 грн.