Меню

Легендарний Хабанеро родом із регіонів Амазонки. Перший перець було зібрано приблизно 8500 років тому у бразильському тропічному лісі в Південній Америці. Звідти майя розпочали свою подорож із Центральної Америки до Мексики, не забувши прихопити із собою гостру знахідку. Хабанеро глибоко вкоренився у мексиканській культурі. Юкатан – місто в Мексиці – наразі є найбільшим виробником цього перцю у світі. Унікальний склад ґрунту, клімат та безжальне сонце роблять Юкатан ідеальним місцем для вирощування цього суперхоту.


Назвою перець завдячує такій гарячій, як і він, столиці Куби, Гавані (ісп. Habana), оскільки у 18 столітті (1700-ті роки), саме звідти іспанці займалися поширенням насіння habanero по всьому світу і завдяки розвиненості торговельної мережі, перець, зрештою, досяг країн Європи, Африки та Азії.
Гострота цього легендарного перцю становить 100 000-350 000 SHU. Більш того, в 1999 році Habanero отримав звання найгострішого в Книзі Рекордів Гіннеса і наразі залишається одним із найпекучіших. Окрім пекельного смаку, Habanero також володіє легкою солодкавістю із тропічно-цитрусовими нотками та присмаком диму. Завдяки своїй багатій смаковій палітрі, Habanero користується значною популярністю в кухні країн Європейського континенту, Китайській та Мексиканській кулінарії  — його фарширують, маринують та й просто додають до звичайних страв, як у свіжому, так і в сушеному вигляді.